נפשות

נפשות
מי אנחנו?
צוות שפועל לשינוי עמדות והפחתת הסטיגמות בזירה הירושלמית בכלל ובהקשר לציבור האנשים המתמודדים עם מחלות נפשיות בפרט. צוות נפשות מאמינים ביצירת מרחב למפגש אנושי – מפגש של נפשות.

אז מה הסיפור שלנו?
בעקבות אירוע ספוקן וורד שיזם יניב יחד עם הבית הפתוח בשבוע הסובלנות 2016, נולד רעיון לקיים ערב מופעים של אנשים המתמודדים עם מחלות נפשיות באמצעי אמנות שונים. כך נוצר הקשר עם רוני ועם אנשים נוספים –אמנים – מתמודדים עד להעלאת האירוע “נפשות-מתמודדים באמנות”.

האירוע התקיים במסגרת אירועי “יום ירושלמי-יום האחר” באברם הוסטל. זה היה אירוע ראשון מסוגו כאן בירושלים, כיון ששילב באמת.
“מבחינתי האירוע פרץ את הבועה של עולם בריאות הנפש” (רוני), “אירוע ראשון מסוגו של מופעים של מתמודדים” (יניב).

בעקבות האירוע באברם הוסטל וההצלחה שלו הבנו שאנחנו מוכרחים להמשיך ולפעול במרחב הציבורי. במהלך הקיץ נפגשנו שוב כדי לחשוב על כיוונים נוספים והבנו שאנחנו רוצים לצרף אלינו עוד אנשים כדי להקים צוות היגוי רחב יותר. כך הגענו ל”אחרי החגים” ובפגישה מעט יותר רחבה אליה הצטרפו קרולינה נמרוד וסיון, הבנו שיש לנו הזדמנות קרובה להרים אירוע בשבוע הסובלנות.

כך נולד האירוע – נפשות נפגשות

נפשות נפגשות?
ערב שנועד על מנת להיפגש מקרוב עם מי שנראה לנו רחוק. קהילת בריאות הנפש יחד עם קהילת מוסללה מזמינים אותנו להיפגש לערב ירושלמי עם מרקים, משחקים, ומוזיקה טובה. לקראת האירוע הצוות המארגן פיזר במיקומים שונים ברחבי העיר (קפה נוקטורנו, ביסטרו חרוצים, סטודיו למשחק “ניסן נתיב” ועוד) “לוחות מדברים”. הכותרת בכל לוח הייתה – “מה אחרים חושבים על אנשים כמוני?”

במהלך השבוע אנשים רבים העלו על הכתב את תחושותיהם ומחשבותיהם (תערוכה וירטואלית תעלה בהמשך..) והלוחות הוצגו בערב האירוע. לשמחתנו הגיעו מעל ל60 איש, מתמודדים, צוותים, חברים, וגם אנשים שסתם עברו בסביבה.

מה הלאה?
בחודש הקרוב ייפגש הצוות עם פורום הצעירים של סל שיקום ובהמשך נפגש לשולחנות עגולים למחשבה על המשך הדרך.

איך אפשר להיות חלק?
א. לעשות לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ולהתעדכן בפעילות השוטפת
ב. לשתף לשתף לשתף!
ג. לפנות אלינו בפייסבוק על מנת להיות שותפים פעילים

איך אפשר להיות חלק?
א. לעשות לייק לעמוד הפייסבוק שלנו ולהתעדכן בפעילות השוטפת
ב. לשתף לשתף לשתף!
ג. לפנות אלינו בפייסבוק על מנת להיות שותפים פעילים

לחצו כאן לאירוע השנתי: “עושים נפשות – שבוע בריאות הנפש בירושלים”