Roma Club Gerusalemme

Roma Club Gerusalemmeמועדון רומא קלאב ירושלים

מועדון רומא קלאב ירושלים (Roma Club Gerusalemme) היא עמותה רשומה בישראל ללא כוונת רווח רשומה גם באיטליה ומוכרת על ידי האיגוד האיטלקי למועדוני רומא (AIRC).

מועדון רומא קלאב ירושלים נוסד בשנת 1998 על ידי קבוצת איטלקים המתגוררים בארץ, ומעל כולם נשיאנו פאביו סונינו, (Fabio Sonnino), אשר חשו את הצורך להתלכד ולעודד את קבוצת רומא בכדורגל אפילו כשהם נמצאים במרחק 3000 ק”מ, כך נפתח את המועדון הראשון של אוהדי רומא במזרח התיכון.

למרות שהזיקה לחולצה ולצבעי הקבוצה האהובה שלנו היא בלב חברי המועדון, רומא קלאב ירושלים הציב לעצמו מטרות נוספות הרבה מעבר לכך ושם למטרה להסתכל על המהות של הספורט והערכים האוניברסליים שלו. למעשה, המוטו שלנו הוא “ספורט ללא גבולות” (Sport senza Frontiere), ובדרך זו אנו משפרים את רוח הספורטיבי וערכיו האוניברסליים של שוויון וכבוד הדדי שהספורט מלמד אותנו.

כבר בשנת 2008 המועדון אירגן טורנירים בין מבוגרים וגם בין ילדים, והודות לחסותו של הקונסוליה הכללית של איטליה בירושלים מספר הטורנירים בקט-רגל בין קבוצות רק גדל כל שנה.

חוץ מאיטלקים ישתתפו בין היתר גם ישראלים ,פלסטינים, יהודים, מוסלמים, דרוזים ונוצרים הוכחה לכך שיש לספורט יכולת להפגיש ולקרב בין האנשים ולא להרחיק ביינהם.

בשנת 2009 , עמותת רומא קלאב ירושלים פתחה בית הספר לכדורגל לילדים, נוסף לכיף של המשחק כדורגל, אנו מעבירים לילדים את ערכי הספורט. גם כאן הילדים לא תמיד מדברים באותה שפה , אבל במגרש מבינים אחד את השני היטב. בבית הספר שלנו אנו מונים יותר מ-60 ילדים בגילים 6 עד 15 שנים.

2017-08-23T09:59:35+00:00ספורט|