מדרסה – לימוד ערבית מדוברת בחינם

מדרסהלימוד ערבית מדוברת בחינם

מדרסה הוא בית ספר מקוון, חינמי ונגיש לערבית מדוברת, שהוקם על ידי מספר חבר’ה ירושלמים. רובנו המכריע, ישראלים דוברי עברית, לא יודעים כמעט מילה מהערבית המדוברת סביבנו. חלקנו הקטן לומדים ערבית בבית ספר, אך שם נלמדת הערבית ה״ספרותית״, שפה יפה לא פחות, אך שונה בצורה ניכרת מ״אחותה״, הערבית המדוברת.

מדרסה קם מתוך הצורך לשנות את המציאות הזו. הוא בנוי בצורה פשוטה בכדי לאפשר לכל אחד ואחת ללמוד. האתר מבוסס על חלוקה לארבעה שלבים (ממתחילים ועד מתקדמים), כך שכל משתמש יוכל להתקדם בקצב האישי שלו ולהתקדם בהתאם לרמתו.

בכל אחד מהשלבים כ-7 שיעורים מצולמים ואינטרקטיביים בני כ-30 דקות. כל שיעור מלווה בחומרי עזר ייעודיים: סיכום מפורט של החומר הדקדוקי שנלמד בשיעור, קובץ אוצר מילים, ודפי תרגול. מעבר לכך, יש באתר גם חומרים נוספים שמסייעים להרחיב את אוצר המלים ואת הידע בשפה.

לאתר נלווה דף פייסבוק פעיל בו ניתן להתעדכן בהתקדמות בפיתוח הקורס, וכן לקבל תכנים מעניינים נוספים, כמו פתגם שבועי וסרטונים קצרים שונים. כמו כן, מומלץ להצטרף לקבוצת הפייסבוק בה קהילת הלומדים של מדרסה מתרגלים יחד (בקבוצה ובמפגשים עצמאיים), שואלים שאלות ומעלים חומרים משלהם.

​ 20% מאזרחי ישראלי דוברים ערבית כשפת אם. השפה היא שפה רשמית במדינת ישראל, וכן במדינות השכנות שלנו. החזון שלנו הוא לשפר את התקשורת עם המגזר הערבי, ולקדם מציאות בה השפה הערבית אינה נתפסת כזרה, ובוודאי לא עוינת.

2017-08-23T10:15:17+00:00שפות|